چگونه یک مدرس مرجع بشویم

چگونه یک مدرس مرجع شویم – ژان بقوسیان

چگونه میتوانیم یک مدرس مرجع شویم

مدرس مرجع بودن به چه معناست؟ کسی که مدرس مرجع است چه کارهایی انجام می دهد؟ فرق او با بقیه مدرسان چیست؟

در این مقاله از زبان آقای بقوسیان می شنویم که چگونه میفهمیم که یک مدرس مرجع شده ایم و یا میتوانیم بشویم. با ما همراه باشید تا یکی یکی موضوعات مهم را بررسی کنیم و پشت سر بگذاریم.

چگونه بفهمیم مدرس مرجع هستیم؟

تمامی انسان ها خود را به نوعی با اطلاعات زیاد و معلومات بالایی در حوزه کاری خود می دانند ولی این به تنهایی کافی نیست مدرس های مرجع فقط اطلاعات بالایی ندارند بلکه توانایی های خاص دیگری نیز دارند که سایر مدرسان از آن غافلند

مدرسان دیگر از اطلاعات مدرس مرجع بهره می برند

مدرسان دیگر برای اینکه بتوانند اطلاعات خود را بروز نگه دارند همواره از مدرس مرجع استفاده می کنند زیرا آن ها همواره به بهترین منابع دسترسی دارند و سرعت آن ها در بهره گیری از منابع و تولید محتوا بسیار بالا است به طوری که تا بقیه بخواهند از اطلاعات قبلی او استفاده کنند همواره یک چیز جدید و خیره کننده ای نشان خواهد داد که سایرین را دوباره سرگردان کند

هزاران هوادار و هواخواه

هواخواه - مدرس مرجع

هر مدرس مرجع در حیطه تخصصی خود هزاران هوادار و هواخواه خواهد داشت به طوری که همگی منتظر این هستند که او یک مطلب علمی جدید یا یک فایل جدید و یا سمینار جدیدی را برگزار کند تا بتوانند از او استفاده کنند. همچنین او هروزه به شمار هوادارانش اضافه خواهد شد.
همه از آموزش های او راضی هستند و هر مشتری برای او چندین مشتری دیگر را نیز می آورد

یک مدرس مرجع نگرانی مالی ندارد

مدرسان مرجع به هیچ عنوان نگران مالی ندارند و تنها نگرانی آن ها پیشبرد آموزش است. به دلیل اینکه آن ها طرفدار زیادی دارند و همگی در انتظار این هستند که آن ها مطالب و آموزش های خود را منتشر کنند و آن را بخرند. آن ها در سمینار های مختلفی دعوت می شوند و کارگاه ها و محصولات آن ها به سرعت به حجم قابل ملاحظه ای به فروش می رود.
پس نگرانی مالی مشکلی نیست که ذهن آن ها را بخواهد درگیر خود کند

برای تبدیل شدن به مدرس مرجع سه نکته کلیدی

برای این که به مدرس مرجع تبدیل شود رعایت سه نکته به شما کمک خواهد کرد :

شخصیت خودتان را پرورش دهید

باید خصوصیات یک راهبر و فرد بسیار قدرتمند را داشته باشید. وقتی محصولی یا فیلمی از این شخص پخش می شود آنچنان به حرف خود اعتقاد و ایمان دارد که هیچ حرف اشتباهی نمیتوان از آن گرفت. تا وقتی مطمئن نباشد در مورد چیزی صحبت نخواهد کرد و وقتی به آن کاملا اعتقاد پیدا کرد مطلب خود را برای دیگران گسترش خواهد داد.

پرورش شخصیت در یک مدرس مرجع

این فرد به گونه ایست که حس دارد همیشه باید در حال کمک و پیشرفت دیگران باشد در هرحالتی در هر هنگامی زیرا او به این کار (آموزش به بقیه) علاقه بسیار زیادی دارد و هیچگاه از آن خسته نخواهد شد.
محصولات رایگان بسیار زیادی دارد و با اشتیاق بالا برای شاگردانش از هرچیزی که یاد میگیرد مطلب نوشته یا ضبط می کند.

شما چه حسی به چنین شخصی دارید؟ حس نمیکنید که بسیار قابل اعتماد است؟ برای همین است که مدرسان مرجع از لحاظ در آمدی و طرفدار همواره سیر صعودی دارند و به هواداران آن ها اضافه می شود

مدرس مرجع روی محتوا حساسیت دارد

او روی محتوایی که پخش می کند وسواس و حساسیت بسیار زیادی از خود نشان می دهد.
در این حالت سایر مدرسان تنها روی کیفیت ضبط و زیبایی محصول خود کار میکنند ولی مدرس مرجع بیشتر از زیبایی روی کیفیت محصول خود به شدت کار می کند

او وقت شاگردان و مخاطبان خود را با محصول بی خود تلف نمی کند

او نکات جالب و جذاب را بیان می کند و نکات او تازه و جدید است

به ندرت در آموزش های او مطالب تکراری دیده می شود و فقط برای این که آن ها راهم گفته باشد بیانشان می کند.

اگر شما اینگونه باشد به هیچ وجه نیاز به بازاریابی ندارید.
آقای بقوسیان می گوید که فکر کنید هر محصولی که از خود ضبط می کنید آخرین محصول شما است بنابراین به بهترین نحوی که می توانید کیفیت آن را بیافزایید

معرفی فرصت ها از سوی مدرس مرجع

معرفی فرصت از مدرس مرجع

شما باید در تمامی آموزش هایتان چه رایگان باشد و چه برای فروش آن را گذاشته باشید یک فرصت خوب را معرفی کنید.
فرصتی که اگر مخاطب آن را نبیند حس کند که مطلب بسیار با ارزشی را از دست داده است. فرصتی شما فرصتی نو ، هوشمندانه و دقیق باید باشد تا مخاطبان شما گمراه نشوند و به راحتی آن را در یابند.

مطالب بدیهی فرصت نیستند

مرسان عادی مطالبی کاملا بدیهی را تکرار می کنند مثلا اینکه کیا میدونن با غذا کمتر خوردن می توان لاغر شد؟
باورتان بشود با نشود تعدادی از مدرسان کشور تنها با خواندن یک کتاب قدیمی در حال درس دادن هستند و همان مطلب بدیهی را چندین و چند بار تکرار می کنند درصورتی که میدانیم مدرس مرجع همواره باید بروز باشد.

حال که باهم ویژگی های مدرس مرجع را بررسی کردیم از شما می خواهم که پاسخ دهید که دوست دارید مدرس محبوب شما چه خصوصیتی داشته باشد و چگونه باشد. طرز برخورد او ، نحوه تدرسی او و مطالبی را که عنوان می کند و سبک هایی که برای خود دارد به چه صورت باشد.

با تشکر پیام اسمی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *