افزایش احترام به نفس

۵ راه افزایش احترام به نفس از زبان کنفیلد

۵ راه افزایش احترام به نفس

افزایش احترام به نفس و راه های کلیدی برای پدید آوردن آن

بسیاری از افراد بر این باورند که اگر احترام به نفس در آن ها بیشتر باشد ، می توانند به موفقیت های بزرگتری دست یابند.
اگر چه این حقیقت دارد که احترام به نفس بالا می تواند در خلق زندگی رویایی به شما کمک کند، اشتباه اکثر افراد در چگونگی نگرش به احترام به نفس است.

این مساله چیزی نیست که افزایش یا کاهش یابد. بلکه یک فعل است و ما همواره باید در حال انجام آن باشیم یعنی احترام به خویشتن گذاشتن.
با مراجعه به فرهنگ لغت ، احترام به معنی ارزش بسیار نهادن ، توجه بسیار و ستایش  است. به بیان دیگر، فرآیند افزایش احترام به نفس با این تصمیم که شما ارزشمند هستید و همانگونه هم با خود رفتار می کنید آغاز می شود.

بنابراین لازم است که ۵ عادت خوب را در خودمان ایجاد کنیم . قبل ازینکه آن هارا مطالعه کنید لازم است با خود عهد ببندید که آن ها را عملی خواهید کرد.

خو را باور داشته باشید

باور به خود در افزایش احترام به نفس

اولین قدم در افزایش احترام به نفس ، باور کردن خویشتن است. این وظیفه شماست که از تصور کلی خود و باورهای تان شامل باور ارزش به خود ، استعدادها و توانایی ها و پتانسیل های خود ، استفاده کنید.

۹ موفقیت بزرگ خود را مشخص کنید. تحقیقات علمی نشان داده اند که هرچه بیشتر موفقیت های پیشین خود را مورد قدردانی قرار دهید درصد احتمال بیشتری در اجرای موفقیت آمیز کارهای جدید خواهید داشت.
اگر موفقیت های خود را فراموش کنید به سادگی ذهن شما به سوی شکست ها و نگرانی ها پراکنده شده و عمل افزایش احترام به نفس با شکست مواجه خواهد شد.

یک راه ساده برای آغاز این فرآیند ، تهیه لیستی از موفقیت های بزرگ تان است. زندگی خود را به سه بخش زمانی تقسیم کنید.

 

  1. از تولد تا ۱۵ سالگی
  2. از ۱۶ سالگی تا ۳۰ سالگی
  3. و از ۳۱ سالگی تا ۴۵ سالگی و بالاتر

سپس مهم ترین موفقیت هر دوره زمانیتان را لیست کنید.
مراقب بهانه ها باشید. مراقب افکار منفی باشید که در ذهنتان می چرخد و می گوید تو که موفقیتی کسب نکرده ای!!!
دوست عزیز این امکان ندارد که شما در طول زندگی خود موفقیتی کسب نکرده باشید. هرکار کوچکی که به شما حس خوبی داده باشد را می توان جزو موفقیت هایت به حساب آورد. می خواهد موفقیت در آزمون رانندگی باشد، میتواند تمام کردن یک کتاب باشد ، اولین حقوق باشد و…

برای اینکه خودتان را متقاعد کنید که انسان موفقی هستید می توانید لیستتان را ادامه دهید . حتی به ۱۰۰ و ۲۰۰ هم برسانید و هر موقع احساس خوبی نداشتید یک نگاه به لیستتان بیندازید و حالتان را خوب کنید.

یک گزارش پیروزی برای افزایش احترام به نفس

هر روز موفقیت های خود را به خاطر آورید و یادداشت کنید. این کار باعث ثبت آن ها در حافظه بلند مدت شما می شود و احترام به نفس و اعتماد به نفس شما را بالا می برد.

موفقیت ها در افزایش احترام به نفس
همانطور که اشاره کردم هر وقت نیاز به افزایش احترام به نفس و زت نفس خود را داشتید ، آنچه را که نوشتید مورد بازخوانی قرار دهید. داشتن یک گزارش پیروزی و رجوع به آن، باعث تمرکز شما بر موفقیت های تان می شود.

نشانه ها موفقیت را نشان دهید

هرآنچه که در محیط خود می بینید ، تاثیری روانی بر حالات ، گرایش ها و رفتارهای شما دارند. خود را محاصره جوایز ، عکس ها و اشیای دیگری که یاداور موفقیت تان هستند قرار دهید.
مکان خاصی در منزل تان ایجاد کنید ، همچون راهرو ،قفسه یا بالای یخچال تا نشانه ها را آنجا به نمایش بگذارید. این کار زیرکانه علاوه بر افزایش احترام به نفس شما را برای دیدن خود به عنوان شخصی که موفقیت های ثابت در زندگی دارد، برنامه ریزی می کند.

بر سر توافقات خود بمانید

یکی از راه هایی که اغلب در افزایش احترام به نفس نادیده گرفته می شود ، ماندن بر سر حرف خود است. هر توافقی که می کنید،در نهایت با خودتان است ، حتی آن توافقاتی که با دیگران می کنید. ذهن شما آن توافقات را همچون تعهد در نظر می گیرد. اگر از آن توافقات پیروی نکنید پس در نهایت به خود هم اعتماد نمی کنید. خیلی بد است نه؟

حس قدرت شخصی خود را دست کم نگیرید. به تعهدات خود عمل کنید

ظرفیت ریسک پذیری خود را برای افزایش احترام به نفس بالا ببرید

افزایش احترام به نفس - ریسک پذیری

برای درک اهمیت احترام به خود ، تصور کنید که در حال بازی شطرنج هستید. اگر شما مهره های اصلی را از دست داده باشید و من همچنان آن ها را دارا باشم فکر می کنید چه کسی محافظه کارانه تر بازی می کند؟ البته شما ، چون احتمال باخت برای فردی که مهره های اصلی خود را از دست داده خیلی بیشتر است. یک حرکت اشتباه باعث بیرون رفتن شما از بازی شود در صورتی که ممکن است من بعد از چندین اشتباه هم نبازم!!

احترام به نفس شما همچون تعدادی از مهره های اثر گذار شطرنج است. هرچه مهم تر باشد ، بیشتر تمایل به ریسک کردن دارید که شما را به موفقیت های بزرگ تر رهنمون کند.
این نظرات را در اختیار دیگران نیز بگذارید تا سطح بالایی از احترام به نفس مورد نیاز خود را برای رسیدن به جایی که می خواهید،ایجاد و حفظ کنید.

این مقاله کمک بسیار بزرگی در افزایش احترام به نفس به شما می کند تنها اگر اقدامات گفته شده در آن را مو به مو انجام دهید.
به یاد داشته باشید که فقط خواندن کافی نیست عمل نیز لازم است.

شاد و سربلند باشید پیام اسمی

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *